سایت شخصی مهندس هادی مختاری پر

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

سال جهاد اقتصادی و لزوم گسترش در حوزه تجارت الکترونیکی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

سال جهاد اقتصادی و لزوم گسترش در حوزه تجارت الکترونیکی

امروزه یکی از روش های نوین در بازرگانی و فروش کشورهای پیشرفته جهان بحث تجارت الکترونیک میباشد در کلامی کوتاه از تجارت الکترونیک به انجام کلیه فعالیتهای تجاری با استفاده از شبکه‌های ارتباطی کامپیوتری، به ویژه اینترنت میتوان نامبرد .

امروزه گسترۀ مخاطبین تجارت الکترونیک بسیار وسیع است و محدودۀ جغرافیایی برای این نوع تجارت مفهومی ندارد و محدودیت جغرافیایی بستگی به محدودیت سرویس دهی ما دارد. بعلاوه امکان ارائه و فروش انواع محصولات و خدمات در فضای تجارت الکترونیک وجود داشته و از فروش خرد محصولات صوتی تصویری تا فروش کلان کالاهای گرانبها در محیط الکترونیک میسر میباشد .

 

تجارت الکترونیک فاصله مکانی و زمانی را از میان برمی دارد و به فروشندگان و سرویس دهندگان این امکان را می دهد که 24 ساعته با مشتریانشان ارتباط داشته باشند. حتی در ساعاتی از شب که رقیبان سنتی در خواب به سر می برند، فروشگاه الکترونیکی فعال بوده و در حال فروش می باشد.

به واسطه این روش، تاجران قادرند که محصولات و خدمات خود را به شکل تمام وقت و به تمام خریداران در سرتاسر جهان - مستقل از مرزهای جغرافیایی و ملیتها -عرضه کنند.

فروشگاه های اینترنتی و خدمات آنلاین با سرعت روزافزونی در حال توسعه هستند و تجارت الکترونیک با سرعت وصف ناپذیری جایگزین تجارت سنتی می گردد. این مسأله در کشورهای مدرن تر کاملاً مرسوم و معمول است و در کشور ما نیز تجارت الکترونیک با اندکی تأخیر در حال گسترش است.

حال در چنین شرایطی شرکت ها و تولید کنندگان داخلی میتوانند با حرکت در مسیر فناوری نوین و تجارت الکترونیک علاوه بر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با نامگذاری سال 1390 بنام سال جهاد اقتصادی در رونق بخشیدن به کسب و کار خود و گسترش صادرات محصولات ایرانی به خارج کشور و درآمد های قابل توجه بدست آمده از این طریق به اقتصاد خود و کشورمان مفید قرار گیرند . به امید گسترش تجارت الکترونیک در کشور عزیزمان. / مهندس هادی مختاری - ارومیه

 

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 17 آذر 1395 ساعت 19:13
تالیفات مقالات سال جهاد اقتصادی و لزوم گسترش در حوزه تجارت الکترونیکی