سایت شخصی مهندس هادی مختاری پر

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

با اپلیکیشن Samsung Flow، بین گلکسی ها و ویندوز 10 ارتباط برقرار کنید

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

برقراری ارتباط بین گجت های مختلف چیز چندان جدیدی نیست به خصوص گجت های یک کمپانی معمولا از نظر نرم افزاری طوری توسعه داده میشوند که با یکدیگر یکپارچگی زیادی داشته باشند. اپل چندین سال است که اپلیکیشن Continuity را در اختیار کاربران خود قرار داده است. با این نرم افزار میتوان کاری که مشغول آن بر روی مک بوک خود بودید را بر روی آیفون خود ادامه دهید. سامسونگ نیز نرم افزاری مشابه را چند سالی میشود که با نام Samsung Flow توسعه داده است که البته تا پیش از این محدودیت های زیادی داشت چرا که این اپلیکیشن فقط با تبلت Galaxy Tab Pro S سازگاری داشت.

سپس سامسونگ در ماه مارس رسما اعلام کرد که با بروزرسانی Samsung Flow، این اپلیکیشن از تمامی کامپیوتر های مجهز به ویندوز 10 پشتیبانی خواهد کرد که البته این کار چند ماهی به طول انجامید اما بالاخره اکنون سامسونگ نسخه ی جدید و نهایی Samsung Flow را منتشر کرده است.
طبق اطلاعاتی که در وب سایت سامسونگ مندرج شده، با Samsung Flow جدید با استفاده از یک گوشی سامسونگ که اندروید مارشملو یا بالاتر برخوردار است، میتوان با تمامی دستگاه های مجهز به ویندوز 10 ارتباط برقرار کرد. چنین اقدامی از طریق تبلت های گلکسی که به اندروید نوگا یا بالاتر برخوردار هستند نیز امکان پذیر است.

با استفاده از Samsung Flow و برقراری ارتباط بین گلکسی خود و کامیپوتر ویندوز 10 خود میتوانید از طریق سنسور اثر انگشت گوشی خود، قفل کامپیوتر ویندوزی خود را نیز باز کنید. این تنها کاربرد این اپلیکیشن نیست. بلکه شما میتوانید از همین طریق محتویات و وظایفی را نیز بین دستگاه ها منتقل کنید. به طور مثال میتوانید به پیام های داخل گوشی خود، در کامپیوتر دسترسی پیدا کنید. هر چند نمیتوان یکپارچگی iMessage را که در محصولات اپل وجود دارد در اپلیکیشن پیام پیشفرض گلکسی های سامسونگ مشاهده کرد اما کمپانی کره ای نیز در نسخه ی جدید سعی کرده تا حد امکان یکپارچگی نرم افزاری را در بین دستگاه های قابل ارتباط حفظ کند.
سامسونگ ویژگی فعال شدن خودکار هات اسپات را نیز به این برنامه اضافه کرده است تا کاربر مجبور نباشد تمام وقت از وای فای استفاده کند. اپلیکیشن Samsung Flow را میتوانید از طریف گوگل پلی دانلود و بر روی گلکسی خود نصب کنید.

روزنوشت با اپلیکیشن Samsung Flow، بین گلکسی ها و ویندوز 10 ارتباط برقرار کنید