سایت شخصی مهندس هادی مختاری پر

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

نمونه ای از هک مراکز پزشکی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

دردسر های ناشی از هک پنج بیمارستان در لندن

تعدادی از بیمارستان های لندن با حمله هکرها مواجه شده اند و احتمال دارد داده های پزشکی خود را از دست داده باشند.
مدیریت ۵ بیمارستان در لندن از حمله سایبری به سیستم دیتای خود خبر داده و از کارمندان و پرستاران خواستند هیچ ایمیل مشکوکی را باز نکنند.
با حمله سایبری به ۵ بیمارستان تحت مدیریت Barts Health NHS برخی سیستم‌ها عمدا خاموش شده‌ تا جلوی سرقت دیتای احتمالی گرفته شود. رویال لندن، سن بارتولومه، ویسپ کراس، مایل‌اند و نیوهام بیمارستان‌هایی هستند که موردحمله سایبری قرارگرفته‌اند و سخنگوی Barts اعلام کرد در حال تحقیق و بررسی هستند تا متوجه شوند که آیا اطلاعات پزشکی به سرقت رفته است یا نه؟ به گفته این مقام، کشف بدافزار روی سرورهای اصلی روز جمعه باعث شد تا برخی سیستم‌هایی که فایل‌ها را بین بیمارستان جابجا می‌کنند، موقتاً خاموش شده تا عملیات پاکسازی سیستم‌ها بلافاصله انجام شود.
این بزرگترین حمله سایبری به سیستم پزشکی NHS در انگلستان است که در سال‌های اخیر رخ داده و مقامات در حال بررسی و کشف عاملان این حمله هستند.
در اکتبر گذشته نیز به Northern Lincolnshire و بنیاد موسوم به Goole حمله سایبری شد و حمله‌کنندگان از طریق باج افزار فایل‌های سرور را قفل کرده وتقاضای پول برای رفع حصر دیتا را مطرح کردند اما مقامات از دادن باج خودداری کرده و به جای آن تمام ملاقات‌های پزشکی با مریض‌ها را کنسل کرده و از ابتدا آن را تعریف کردند.

روزنوشت نمونه ای از هک مراکز پزشکی