سایت شخصی مهندس هادی مختاری پر

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

نمایش عکس های خصوصی در فضای مجازی؛ زمینه ساز سودجویی شیادان

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه نمایش عکس و فیلم های خصوصی در شبکه های اجتماعی و سایبری زمینه ساز سود جویی شیادان را فراهم می کند ، گفت : حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی نیازمند هوشیاری کاربران است


سرهنگ " نیک نفس " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به مرسوم شدن نمایش عکس های خصوص توسط برخی از افراد در شبکه های اجتماعی اظهار کرد: برخی از سود جویان، از عکس های شخصی کاربران سوء استفاده می کنند.

وی افزود: حفظ حریم خصوصی کاربران در فضای سایبر، بیش از آن که به نرم افزارها و قابلیت های شبکه های اجتماعی بستگی داشته باشد به خود کاربران بستگی دارد که چگونه از حریم خصوصی خود در این فضا مراقبت کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم پلیس فتا ناجا ادامه داد:  متاسفانه کاربران زیادی فقط برای سرگرمی و یا  در واکنش و پاسخ به برخی فراخوان های اعلام شده از سوی سایت های خاص اقدام به بارگذاری تصویر شخصی و خصوصی خود در فضای سایبر می کنند، در حالی که هیچ کدام از این سایت ها در قبال فراخوان های خود برای حفظ امنیت عکس های کاربران تضمین و ضمانتی نداده اند.

این مقام انتظامی تاکید کرد: بسیاری از عکس های بارگذاری شده کاربران در فضای سایبر مورد سوء استفاده افراد مجرم قرار می گیرد، پرونده های اخاذی بسیاری در پلیس فتا تشکیل شده است که  متاسفانه ناشی از  اهمال و عدم توجه به حریم خصوصی توسط خود کاربران است.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا از خانواده ها خواست تا با نظارت بر فعالیت سایبری فرزندان خود مانع سوء استفاده مجرمان از عزیزانشان شوند.

وی به خانواده ها توصیه کرد: در نگهداری عکس‌ها و اطلاعات محرمانه فرزندانشان نهایت دقت و تلاش را داشته باشند و مانع انتشار آنها در فضای سایبر از سوی فرزندانشان شوند.

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 18 اردیبهشت 1396 ساعت 18:52
روزنوشت نمایش عکس های خصوصی در فضای مجازی؛ زمینه ساز سودجویی شیادان