سایت شخصی مهندس هادی مختاری پر

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

آموزش تبدیل فایل PDF به Word بدون نیاز به نرم افزار خاص

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام تهیه یک مقاله نیاز به قسمتی از یک فایل PDF داشته باشید،در اینصورت چه اقدامی انجام داده اید؟ متن فایل PDF را در فایل word مقاله خود تایپ نموده اید؟ از نرم افزار های تبدیل فایل PDF به فایل Word استفاده نموده اید؟
همانگونه که مشخص است در مورد اول وقت زیادی برای تایپ مجدد اتلاف می گردد و در مورد دوم هم به دلیل اینکه اکثر نرم افزار های مبدل با زبان فارسی سازگار نیستند ممکن است با متنی در هم ریخته مواجه گردید. پس راهکار چیست؟

  1. شما در این آموزش نیاز به نصب نرم افزار مرورگر Google Chrome بر روی کامپیوتر خود دارید پس قبل از هر کاری اقدام به نصب مرورگر فوق نمایید.
  2. در گام بعدی ما مرورگر خود را تبدیل به نرم افزار PDF خوان می کنیم برای این کار کلید shift صفحه کلید خود را پایین نگه داشته و بر روی فایل PDF خود کلیک راست نمایید از منوی باز شده منوی Open with را انتخاب نمایید. سپس بر روی گزینه choose default program کلیک نموده و نرم افزار Google Chrome را به عنوان نرم افزار PDF خوان خود انتخاب نمایید. مشاهده می کنید فایل PDF شما توسط نرم افزار گوگل کروم باز می شود.
  3. حال کافی است قسمتی از متنی را که نیاز دارید انتخاب نمایید و در فایل word خود paste نمایید.
  4. روش آموزش داده شده در اکثر موارد موفق عمل می کند و تنها در مواردی با مشکل مواجه می گردد که فایل PDF شما رمز گذاری شده باشد.

 

روزنوشت آموزش تبدیل فایل PDF به Word بدون نیاز به نرم افزار خاص